RN73R1JTTD7151B05
KOA Speer Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RN73R1JTTD7151B05
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 7.15K OHM 0.1% 1/10W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 7.15 kOhms
Series RN73R
Power (Watts) 0.1W, 1/10W