RN73R2BTTD1821F10
KOA Speer Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
RN73R2BTTD1821F10
Beschreibung:
RES 1.82K OHM 1% 1/4W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.82 kOhms
Series RN73R
Power (Watts) 0.25W, 1/4W