RNCF0201DTC1K40
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RNCF0201DTC1K40
Paket:
0201
Beschreibung:
RES 1.4K OHM 0.5% 1/32W 0201
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.4 kOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.03W, 1/32W