RNCF0402BTE82K5
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RNCF0402BTE82K5
Beschreibung:
RES 82.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 82.5 kOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.063W, 1/16W