RNCF0603DTE1K15
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RNCF0603DTE1K15
Beschreibung:
RES 1.15K OHM 0.5% 1/6W 0603
Auf Lager : 5034
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.15 kOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.167W, 1/6W