RNCF0603TKW33R0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RNCF0603TKW33R0
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 33 OHM 0.01% 1/10W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 33 Ohms
Series RNCF
Power (Watts) 0.1W, 1/10W