RNCF0805BKE16K2
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RNCF0805BKE16K2
Paket:
0805
Beschreibung:
RES 16.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Auf Lager : 693
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 16.2 kOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W