RNCF2010DTC2R94
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RNCF2010DTC2R94
Beschreibung:
RES 2.94 OHM 0.5% 1/4W 2010
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.94 Ohms
Series RNCF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W