RNCF2010DTE42K2
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RNCF2010DTE42K2
Paket:
2010
Beschreibung:
RES 42.2K OHM 0.5% 1/3W 2010
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 42.2 kOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.333W, 1/3W