RNCF2512DTE1R91
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RNCF2512DTE1R91
Beschreibung:
RES 1.91 OHM 0.5% 1W 2512
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.91 Ohms
Series RNCF
Power (Watts) 1W