RNCP0603FTD24K3
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RNCP0603FTD24K3
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 24.3K OHM 1% 1/8W 0603
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 24.3 kOhms
Series RNCP
Power (Watts) 0.125W, 1/8W