RNCP0603FTD9K09
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RNCP0603FTD9K09
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 9.09K OHM 1% 1/8W 0603
Auf Lager : 24835
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 9.09 kOhms
Series RNCP
Power (Watts) 0.125W, 1/8W