RNF14CTC3K92
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RNF14CTC3K92
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 3.92K OHM 0.25% 1/4W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 3.92 kOhms
Series RNF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W