RNF18BTD27K1
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RNF18BTD27K1
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 27.1K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 27.1 kOhms
Series RNF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W