RNMF14FTD36K5
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RNMF14FTD36K5
Beschreibung:
RES 36.5K OHM 1% 1/4W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 36.5 kOhms
Series RNMF (Mini)
Power (Watts) 0.25W, 1/4W