RNR65J7502FRB14
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
RNR65J7502FRB14
Beschreibung:
RES 75K OHM 1% 1/2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 75 kOhms
Series Military, MIL-PRF-55182/05, RNR65
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate R (0.01%)