RNS1E150MDS1JX
Nichicon
Produkt-Nr.:
RNS1E150MDS1JX
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 15UF 20% 25V T/H
Auf Lager : 2061
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 220 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 49mOhm
Ratings -
Series FPCAP, RNS
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.2 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 15 µF