RNU1C271MDNASQ
Nichicon
Produkt-Nr.:
RNU1C271MDNASQ
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V T/H
Auf Lager : 468
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 500 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 8mOhm
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 270 µF