RNX075500MJKR6
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
RNX075500MJKR6
Beschreibung:
RES 500M OHM 5% 2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.790" L (3.56mm x 20.07mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 500 MOhms
Series RNX
Power (Watts) 2W