ROV05H241K-2
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
ROV05H241K-2
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
VARISTOR 240V 800A DISC 5MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 216 V
Capacitance @ Frequency 75 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 240 V
Varistor Voltage (Max) 264 V
Series -
Energy 10.5J
Package / Case Disc 5mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 150 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 200 V
Current - Surge 800 A