ROX50040M0FHF5
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
ROX50040M0FHF5
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
RES 40M OHM 1% 16W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 230°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.310" Dia x 5.050" L (7.87mm x 128.27mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 40 MOhms
Series ROX
Power (Watts) 16W