RP0603DRD0710KL
YAGEO
Produkt-Nr.:
RP0603DRD0710KL
Hersteller:
YAGEO
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 10K OHM 0.5% 1/10W 0603
Auf Lager : 5000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 10 kOhms
Series RP
Power (Watts) 0.1W, 1/10W