RP112K281D-TR
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Produkt-Nr.:
RP112K281D-TR
Paket:
DFN(PL)1010-4
Beschreibung:
IC REG LIN 2.8V 150MA DFN1010-4
Auf Lager : 50
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 100 µA
PSRR 80dB ~ 65dB (1kHz ~ 100kHz)
Voltage - Input (Max) 5.25V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package DFN(PL)1010-4
Control Features Enable
Series RP112x
Package / Case 4-UDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.8V
Voltage Dropout (Max) 0.28V @ 150mA