RP12-4805SA
Recom Power
Produkt-Nr.:
RP12-4805SA
Hersteller:
Recom Power
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 5V 12W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.4A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active High
Series POWERLINE RP12-A (12W)
Power (Watts) 12 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 9 Leads
Efficiency 87%