RP130K151B-TR
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Produkt-Nr.:
RP130K151B-TR
Paket:
DFN(PL)1010-4
Beschreibung:
IC REG LIN 1.5V 150MA DFN1010-4
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 58 µA
PSRR 80dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 6.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package DFN(PL)1010-4
Control Features Enable
Series RP130x
Package / Case 4-UDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V
Voltage Dropout (Max) 0.84V @ 150mA