RP150K013A-TR
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Produkt-Nr.:
RP150K013A-TR
Paket:
DFN(PL)2020-8
Beschreibung:
IC REG LIN 1.3V 300MA DFN2020-8
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 33 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 5.25V
Output Type Fixed
Number of Regulators 2
Current - Output 300mA, 300mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package DFN(PL)2020-8
Control Features Enable
Series RP150K
Package / Case 8-UFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.3V