RP2012S-101-G
Susumu
Produkt-Nr.:
RP2012S-101-G
Hersteller:
Susumu
Paket:
0805
Beschreibung:
RES SMD 100 OHM 2% 1/3W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805
Resistance 100 Ohms
Series RP
Power (Watts) 0.333W, 1/3W