RP73D2B15KBTG
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
RP73D2B15KBTG
Paket:
1206
Beschreibung:
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/4W 1206
Auf Lager : 250
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 15 kOhms
Series RP73, Holsworthy
Power (Watts) 0.25W, 1/4W