RP73PF1E294RBTD
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
RP73PF1E294RBTD
Beschreibung:
RES 294 OHM 0.1% 1/10W 0402
Auf Lager : 8911
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 294 Ohms
Series RP73, Holsworthy
Power (Watts) 0.1W, 1/10W