RP73PF2A1K15BTDF
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
RP73PF2A1K15BTDF
Paket:
0805
Beschreibung:
RES SMD 1.15K OHM 0.1% 1/4W 0805
Auf Lager : 494
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 1.15 kOhms
Series RP73, Holsworthy
Power (Watts) 0.25W, 1/4W