Zuhause / Pushbutton Switches / RP8100B2M1CEBLKGRNNIL
minImg
RP8100B2M1CEBLKGRNNIL
E-Switch
Produkt-Nr.:
RP8100B2M1CEBLKGRNNIL
Hersteller:
E-Switch
Beschreibung:
SWITCH PB SPST-NO 0.125A 125V
Auf Lager : 530
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round, Button
Panel Cutout Dimensions Circular - 13.60mm Dia
Current Rating (Amps) 125mA (AC), 100mA (DC)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life -
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series RP8100
Voltage Rating - DC 50 V
Type Standard
Switch Function Off-Mom
Voltage Rating - AC 125 V