RPC1206FT910R-HP
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RPC1206FT910R-HP
Beschreibung:
RES 910 OHM 1% 1/2W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 910 Ohms
Series RPC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W