RPC1206JT110K
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RPC1206JT110K
Beschreibung:
RES 110K OHM 5% 1/3W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 110 kOhms
Series RPC
Power (Watts) 0.333W, 1/3W