RPC1206JT8M20
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RPC1206JT8M20
Paket:
1206
Beschreibung:
RES 8.2M OHM 5% 1/3W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 8.2 MOhms
Series RPC
Power (Watts) 0.333W, 1/3W