RPC1210FT620K-HP
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RPC1210FT620K-HP
Paket:
1210
Beschreibung:
RES 620K OHM 1% 3/4W 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 620 kOhms
Series RPC
Power (Watts) 0.75W, 3/4W