RPC1210JT360K
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RPC1210JT360K
Beschreibung:
RES 360K OHM 5% 1/2W 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 360 kOhms
Series RPC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W