RPC2010FT1K50-HP
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RPC2010FT1K50-HP
Beschreibung:
RES 1.5K OHM 1% 1W 2010
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.5 kOhms
Series RPC
Power (Watts) 1W