RPC2010JT2R70
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RPC2010JT2R70
Beschreibung:
RES 2.7 OHM 5% 3/4W 2010
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.7 Ohms
Series RPC
Power (Watts) 0.75W, 3/4W