RPC2512FT33K0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RPC2512FT33K0
Paket:
2512
Beschreibung:
RES 33K OHM 1% 1.5W 2512
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 33 kOhms
Series RPC
Power (Watts) 1.5W