RPF5509561M006K
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
RPF5509561M006K
Beschreibung:
SERIES: RPF/ CASE: 5509/ CAP: 56
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.216" Dia (5.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 22mOhm
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.8 A @ 100 kHz
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 560 µF