RPP40-2405S
Recom Power
Produkt-Nr.:
RPP40-2405S
Hersteller:
Recom Power
Beschreibung:
CONV DC/DC 40W SNGL 5V OUT
Auf Lager : 138
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 86°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.20" W x 0.46" H (50.8mm x 30.5mm x 11.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 8A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series POWERLINE+ RPP40 (40W)
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 91%