RPS102PJ7R5CS
Samsung Electro-Mechanics
Produkt-Nr.:
RPS102PJ7R5CS
Paket:
0404
Beschreibung:
RES ARRAY 2 RES 7.5 OHM 0404
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Applications -
Number of Resistors 2
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0404
Series RPS
Power Per Element 62.5mW