RQ73C1E2K32BTD
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
RQ73C1E2K32BTD
Paket:
0402
Beschreibung:
RES 2.32 KOHMS 0.1% 1/16W 0402
Auf Lager : 6054
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.32 kOhms
Series RQ73
Power (Watts) 0.063W, 1/16W