RQ73C2B383RBTD
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
RQ73C2B383RBTD
Paket:
1206
Beschreibung:
RES 383 OHMS 0.1% 0.4W 1206
Auf Lager : 1498
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 383 Ohms
Series RQ73
Power (Watts) 0.4W, 2/5W