RR03J56KTB
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
RR03J56KTB
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 56K OHM 5% 3W AXIAL
Auf Lager : 3357
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 56 kOhms
Series RR, Neohm
Power (Watts) 3W