RSA0G331MCN1GS
Nichicon
Produkt-Nr.:
RSA0G331MCN1GS
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 330UF 20% 4V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 316 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 14mOhm
Ratings -
Series FPCAP, RSA
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 3.16 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF