RSB1A120F7PV
Schneider Electric
Produkt-Nr.:
RSB1A120F7PV
Hersteller:
Schneider Electric
Beschreibung:
RSB RLY SCKT1C/O 12A 120VAC VARI
Auf Lager : 30
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 300VDC - Max
Contact Rating (Current) 12 A
Termination Style Screw Terminal
Coil Current 13.6 mA
Mounting Type DIN Rail
Coil Resistance 8.8 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 18 VAC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series Harmony
Operate Time 20 ms
Mfr Schneider Electric
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 96 VAC