RSB1SOC24D
Schneider Electric
Produkt-Nr.:
RSB1SOC24D
Hersteller:
Schneider Electric
Beschreibung:
KIT CASE, ZELIO RELAY, SPDT, PCB
Auf Lager : 4
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VDC - Max
Contact Rating (Current) 12 A
Termination Style Screw Terminal
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type DIN Rail
Coil Resistance 1.44 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series Harmony
Operate Time 20 ms
Mfr Schneider Electric
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 19.2 VDC