RSF12JT160K
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RSF12JT160K
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 160K OHM 5% 1/2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 160 kOhms
Series RSF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W