RSF1FB1K82
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
RSF1FB1K82
Beschreibung:
RES 1.82K OHM 1% 1W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.82 kOhms
Series RSF
Power (Watts) 1W